Kilenc fordulót tervezünk, most először Szlovákiában is lesz forduló a tervek szerint. Új helyszín még Sopron és Keszthely is.
A hatodik évadban lesz néhány más újdonság is. Ezek közül a három legfontosabbakat külön bejegyzésben kiemeltük, ezek pedig:
UWW grappling korosztályok és súlycsoportok átvétele
Kesztyűs Expert kategóriák bevezetése
A Grappling Magyar Bajnokság újfajta rendszere
Ebben a bejegyzésben most összefoglaljuk a többi lényeges újdonságot.
További újdonságok:
- A védett (Manó, Gyermek 1, Gyermek 2) korosztályoknak a Liga fordulókon nem versenyt, hanem játékos sportvetélkedőt rendezünk.
- 500 Ft-tal emelkedik a nevezési díj.
- Ezentúl egy versenyző egy versenyszámon belül maximum kettő nevezést adhat le.
- Ezentúl egy versenyző maximum egy Open nevezést adhat le.
- Megállapítjuk az 5.-8. helyezetteket is ezentúl. A lebonyolítási rendszer nem változik, érmeket és okleveleket továbbra is azok kapnak, akik eddig is.
- Csak arra a versenyzőre adható le nevezés, akinek a webes nyilvántartásban ki van töltve a neve, az édesanyja neve, a születési dátuma és mind a sportorvosi, mind a sportbiztosítás érvényességi dátuma ki van töltve és nem kisebb, mint a verseny napja.
- 10 unciás kesztyű 60 kg-os súlycsoportig használható, 61 kg és 90 kg között 12 unciás kesztyű, 90 kg felett 14 unciás kesztyű használandó. Átmeneti kifutó rendelkezésként a 6. évadban még használhatók a korábbi 10 unciás kesztyűk minden súlycsoportban.
- A Kesztyűs Küzdelem A és B Ligában a menetidők és a pontozás ezentúl megegyeznek a Combat Grappliggel. Junior 2 korosztályban a menetidő 3 + 1 perc, Felnőtteknél 4 + 2 perc, a mérkőzés folyamatos és külön pontozóbíró adja az ütő-rúgó pontokat minden perc végén.
- A Szabálykönyvbe bekerült a kifordulás szigorú tiltása. Ez minden Kesztyűs és Combat mérkőzésre érvényes.
- A csiki-csuki nem pontozott a leszorítások esetén sem, azaz leszorítással maximum 4 pont szerezhető addig, míg az ellenfél leszorításba kezd, pontot szerez vagy a versenyzők újrakezdési pozícióba kerülnek.
- Kötelező a papucs használata. Segítőink elküldik lábat mosni azt a versenyzőt, aki mezítláb jön a tatamihoz.
- Csak sárga COACH pólóban széken ülve és visszafogottan lehet instruálni a versenyzőt, ahogy az már az előző budapesti fordulón is volt.
- A nézők nem mehetnek közvetlenül a tatamihoz. Kordon van 1 méterre a tatamitól akkor is, ha nem bevezetéses a verseny. A tatamihoz csak a versenyzők és segítőik mehetnek.
- Ajánlott egy piros és egy nem piros rashguard beszerzése. Most még nem kötelező. A 2018 szeptember 29.-i Felnőtt Magyar Döntő lesz az első verseny, melyen kötelező lesz. Onnantól minden Liga fordulón így lesz.